Son Haberler

Türkiye’deki mobil abone sayısı kaç

Türkiye’deki son mobil abone sayısı ne, 4,5G kullanıcı  sayısı ve internet ağında son durum.

Dünya’da ve ülkemizde mobil kullanımı giderek artıyor. Türkiye’de mobil abone sayısı 74,5 milyon oldu. 4,5G Kullanıcı sayısı ise 45.7 milyon oldu.

türkiye'deki mobil kullanıcı sayısı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan haberleşme sektöründeki son durumu değerlendiren açıklamar yaptı. Sektörün Türkiye pazarında oldukça büyüdüğünü ve haberleşme amaçlı mobil kullanımın arttığı bilgilerini verdi.Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü 3 Aylık Pazar Verileri Raporu verilerini değerlendiren Bakan ARSLAN sektördeki işletmecilerin bu yılın üçüncü çeyreği içinde ettikleri toplam gelir miktarının 11,6 milyar liraya ulaştığını söyledi. İleriki yıllarda teknolojinin hayatımızda daha fazla yeri olacağını 4.5G ile internet hızının artmasıyla kullanıcı sayısının arttığını belirtti. Bakan Arslan fiber ağ uzunluğunun 284 bin kilometreye ulaşarak bir yılda yaklaşık yüzde 9 arttığını söyledi.

Bu rakamlar üzerinden bakıldığında Türkiye piyasasının teknoloji ve teknolojik altyapı bakımından ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor.

 

 

2 yorum

  1. ilginç bir haber abone sayısı bu kadar artması teknoloji açısından çok iyi.

  2. Vay be nekadar çok kazanıyor gsm operatörleri o zaman.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*