Son Haberler

Maçlar yine Digitürk’te izlenecek

süperlig digitürk'te izlenecek

Türkiye Futbol Federasyonunun Süper lig ve TFF 1. Lig için yapmış olduğu naklen yayın ihalesini tekrar Digiturk kazandı. 5 yıllık yayın hakkı için yapılan ihaleye D Smart ve Digiturk katıldı. 2017-2018, 2018-2019, 2019-2020, 2020-2021, 2021-2022 sezonları yayın haklarını alan kuruluş ihaleyi kazanmak için oldukça yüksek bir rakam teklif etti ve kazanan taraf oldu. TFF Başkanı Yıldırım Demirören ihalenin böylesine yüksek bir fiyata sonuçlanmasıyla Türk futbolunun kazandığını ve marka değerinin arttığını belirtti. Demirören ekonomik olarak lig değerleri açısından Avrupa’nın 6. Büyük ligiyiz ancak futbol olarak bu değere ulaşamadık. Amaçlarının futbol kalitesi olarak ta ülkemizi üst sıralara taşımak olduğunu aktardı.

İhale bedeli ne kadar

TFF süper lig ve TFF 1.lig naklen yayın haklarını kazanan Digitürk’ün teklifi 500 milyon dolar + KDV oldu ve bu parayı ödemeyi kabul etmiş oldu. Federasyonun Riva tesislerinde gerçekleşen ihale sonucunda yapılan hesaplarda önümüzdeki sezonda kulüplerin kasasına girecek miktarda yüzde 50 gibi bir artış olacağı hesaplanıyor. Bu değerler yapılan ihalenin önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Yapılan ihale dört paket olarak gerçekleşti A, B, C ve D peki bu paketler neyi içeriyordu.

A paketi:  TFF Süper lig maçlarının canlı yayınlanması ve yurt dışına satış hakları.

B paketi:  TFF 1. Lig yayın hakları ve süper lig’teki dokuz tane maçın geniş özet görüntüleri.

C paketi: Tüm görüntülerin internet üzerinden ve mobil gibi yayın haklarını kapsayan paket.

D paketi: A, B, C paketlerinin hepsini barındıran paket.

Digitürk D paketine teklif vererek tüm yayın haklarının sahibi oldu. Önümüzdeki beş sezonda Türkiye’de futbol izlemek isteyenler digitürk paketlerine sahip olmaları gerekecek. Verilen bu teklifle önümüzdeki yıllarda evlerde ve ticari kuruluşlarda fiyatların normal olarak artması bekleniyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*