Son Haberler

Havucun Yararları Havuç Suyu Kürü

Havucun faydaları neler, havuç suyunun yararları ve hamilelerde havucun etkileri, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu havuç için ne diyor?  Havucun sexe faydası var mı?

havucun faydaları neler

Ocak ,şubat ve mart aylarında bulunan İngilizcesi carrot olan havucun faydaları saymakla bitmiyor. A vitamini bakımından zengin ve mor havuç, siyah havuç gibi pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bir adet orta boy havuçta (61gr) 25 kalori bulunmaktadır. Haşlandığında kan şekerini yükselttiğinden diyabet hastalığı olanlar için çiğ tüketilmesi önerilmektedir. Betokaroten havuca turuncu rengi veren pigmenttir ve bu pigment vücutta birleşince A vitaminin oluşturmaktadır. Kanser, lösemi, kalp krizi, ve lif bakımından zengin olduğu için sindirim sistemi gibi hastalıkların en iyi tedavi yoludur. Ciltteki yaşlanmayı geciktirir ağızda oluşan bakterileri de temizleyerek diş sağlığınızı korur. Besin değeri olarak 0.6 gr protein, 2.9 gr şeker,1.7 gr besin lifi,1019 IU A vitamini,3.6 mg C vitamini, 0.4 mg E vitamini ,8.1 mcg K vitamini, 0.6 mg niasin,0.1 mg B6 vitamini,11.6 mcgfolat, 20.1 mg kalsiyum ,0.2 mg demir 7.3 mg magnezyum ,21.4 mg fosfor, 195 mg potasyum,42.1 mg sodyum, 0.1 mg bakır, 0.1 mg manganez, 1.2 mg omega,3 yağ asitleri,70.2 mg omega, 6 yağ asitleri içerir. Bu değerler 4 yaş üstü için önerilmektedir, kişinin ihtiyaçlarına ve sağlık durumuna göre değişmektedir. Hamilelik döneminde tüketildiği zaman bebeğimin deri, et ve kas gelişimini güçlendirir, kemik ve diş gelişiminde yardımcı olur. Havuç suyu tüketildiği takdirde enfeksiyonlara karşı savaşmayı sağlar ve anne sütüne kalite katar. Gebeliğin son zamanlarında havuç suyu tüketildiğinde ise bebeğin sarılık olma riskini azalttığı görülmektedir. Zihni açtığı için okul zamanı bol bol tüketilmelidir.

havucun hamilelere yararları neler

Prof. Dr. İbrahim SARAÇOĞLU taze sıkılmış bir çay bardağı havuç suyu viagra etkisi yaptığını belirtmiş buna örnek olarak ta tavşanların çok fazla üremesinden bahsetmiştir. Prof. Dr. İbrahim SARAÇOĞLU deyimine göre havucun tedavi yönteminden faydalanmak istiyorsak mutlaka kürünü uygulamalıyız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*